|sobota, Październik 20, 2018
You are here: Home » Informacje » Bezrobotni coraz chętniej korzystają z ofert Inkubatorów Przedsiębiorczości

Bezrobotni coraz chętniej korzystają z ofert Inkubatorów Przedsiębiorczości 

oferta inkbuatorów przedsiębiorczości

Założenie własnej firmy to marzenie wiele osób, które często mają problem ze znalezieniem pracy. Jednak rezygnują z tego planu ze względu na różne problemy natury formalnej i organizacyjnej z jakimi wiąże się założenie własnej działalności. Jednak istnieją takie miejsca jak inkubatory przedsiębiorstw, które za niewielką opłatą wezmą na siebie sprawy administracyjne, księgowe a nie kiedy też marketingowe.

Inkubacja firmy przez pierwsze 2 lata

W inkubatorach przedsiębiorczości nie zależnie od tego czy prowadzi już się firmę, czy dopiero zamierza założyć można prowadzić biznes pod parasolem ochronnym. Inkubatory bowiem to specjalnie zorganizowane fundacje, których przestrzeń oraz wiedza pomaga się zainkubować i przetrwać mikro, małym oraz średnim firm. Najczęściej rozkładają one parasol ochronny na okres 2-3 lat, ponieważ to najtrudniejszy czas w życiu nowego przedsiębiorstwa.

Fundacje wspierają nie tylko merytorycznie

Za niewielką opłatą fundacje służą w pełni wyposażoną w meble i sprzęty przestrzenią biurową, a nierzadko posiadają też własne sale konferencyjne. Dzięki temu przyszły przedsiębiorca ma doskonałe warunki do spotykania się z własnym partnerem biznesowym. Dodatkowo inkubatory reprezentują sprawy firmy, w razie potrzeby wystawiają faktury oraz monitują zobowiązania. Osobom posiadającym już własną działalność gospodarczą w całości zajmują się sprawami księgowymi, kadrowymi oraz płacowymi.

Pomoc przy nawiązywaniu kontaktów biznesowych

W inkubatorze można również uzyskać wsparcie w postaci warsztatów i szkoleń o tematyce biznesowej. Wspierają też w kwestii promocji oraz marketingu, oferują wspólną powierzchnię konferencyjną i wystawienniczą. Inkubatory przedsiębiorstw również łączą ze sobą potencjalnych partnerów biznesowych w ramach sieci różnych działających w ich strukturach firm. Dzięki wsparciu fundacji osoby, które marzą o tym, mogą w końcu zrealizować swoje plany o własnym biznesie. Nie trzeba brać na siebie pełnego ryzyka prowadzenia działalności, wystarczy zgłosić się do inkubatorów przedsiębiorstw.

Leave a Response