|niedziela, Wrzesień 23, 2018
You are here: Home » Informacje » Inkubatory przedsiębiorstw służą pomocą przy zakładaniu oraz prowadzaniu biznesu

Inkubatory przedsiębiorstw służą pomocą przy zakładaniu oraz prowadzaniu biznesu 

inkubatory przedsiębiorst


Działania biznesowe w ramach Inkubatorów przedsiębiorstw to korzystne rozwiązanie zwłaszcza na początku prowadzenia firmy. Jednak takie rozwiązanie poza licznym zaletami, ma też swoje wad.

Doskonałe miejsce na biznes

Inkubatory to doskonałe miejsce do rozwijania swojego pomysłu na biznes jeszcze przed rejestracją działalności gospodarczej. Fundacja bowiem reprezentuje takie osoby w kwestiach biznesowych oraz bierze na siebie formalności jak faktury i zobowiązania. W przypadku podmiotów już zarejestrowanych przez dwa lata zajmuje się również prowadzeniem spraw księgowych oraz kadrowych. Wszystkie usługi inkubatory świadczą za niewielką opłatą, około 250 złotych. Dzięki temu przyszły przedsiębiorca może się w całości skupić na rozwijaniu i udoskonalaniu swojego pomysłu biznesowego. Do jego obowiązków należy jedynie szukanie odbiorców na oferowany produkt lub usługę oraz dokonywanie korzystnych transakcji. Fundacje jakimi są inkubatory przedsiębiorczości również kojarzą ze sobą firmy o podobnym profilu działalności. Dzięki temu można łatwo nawiązywać współpracę w sieci wielu firm. Jednak mimo wielu korzyści jakie oferują inkubatory przyszłym przedsiębiorcom, takie działanie ma też wady.

Okres inkubacji rozleniwia

Inkubacja lub inkubacja w przypadku osób nie posiadających własnych działalności rozleniwia. Podmioty takie nie mające styczności ze sprawami podatkowymi i ubezpieczeniowymi, wchodząc po 2 -3 latach normalnie na rynek, kompletnie sobie z nimi nie radzą. Obce są im nie tylko terminy płacenia ubezpieczeń, ale też podatków czy załatwiania spraw kadrowych. Co prawda wiele fundacji organizuje szkolenia z tej dziedziny, nie są one jednak obowiązkowe. Wielu podmiotom, które mają wejść na rynek nie opłaca się działalność poza opieką inkubatorów, ponieważ koszty jej prowadzenia rosną dziesięciokrotnie. Wielu normalnie działających przedsiębiorców traktuje firmy inkubowane jako podmioty niepewne. Trudno jest współpracować z przedsiębiorcom, który we własnym imieniu nie wystawia faktur. Jednak pomimo wad Inkubatory cieszą się dużym zainteresowaniem i skutecznie wypuszczają na rynek coraz więcej gotowych do działania podmiotów.

Leave a Response