|sobota, Październik 20, 2018
You are here: Home » Informacje » Nowa firma rozwijana pod parasolem ochronnym

Nowa firma rozwijana pod parasolem ochronnym 


Inkubatory przedsiębiorstw to organizacje, fundacje oraz stowarzyszenia, które powstały w celu pomocy początkującym firmom na rynku. To potężnie narzędzie wsparcia inicjatyw biznesowych w sektorze mikro małych i średnich przedsiębiorstw.

Lokalna inicjatywa przeciwdziałania bezrobociu

Inkubatory przedsiębiorczości to najczęściej lokalnie zakładane fundacje, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjne, która pomagają w wystartowaniu nowych firm na rynku lub opiekują się nimi w okresie przed założeniem działalności. Jak wynika z analizy specjalistów, najtrudniejszy okres w życiu firmy to są pierwsze dwa lata od założenia działalności. Najwięcej podmiotów w tym czasie upada. Głównym celem inkubatorów jest więc wsparcie takiej firmy, właśnie w tym najtrudniejszym dla jej życia momencie. W większości inkubatorów okres ochronny trwa przeciętnie dwa lub trzy lata.

Rozwijanie biznesu w dogodnych warunkach

W zależności od możliwości takiego inkubatora zapewnia on początkującym podmiotom miejsce na rozwijanie biznesu, włącznie z wyposażeniem oraz dostępem do internetu za stosunkowo niewielką opłatą. W ramach działalności inkubatora początkujący biznesmen może skorzystać również z pomocy specjalistów z różnych dziedzin jak kadry, podatki czy marketing. Otrzymują on także za niewielką opłatą pełne wsparcie z zakresu księgowości i administracji firmy. W wielu inkubatorach organizowane też są szkolenia z dziedziny ogólnobiznesowej, m.in. o tym jak pozyskać dofinansowanie unijne, jak skutecznie negocjować z klientem, czy techniki skutecznej reklamy. W ramach inkubatorów można również nawiązać wiele kontaktów biznesowych, które na normalnych zasad rynkowych są niemożliwe.

Warto jednak pamiętać, że mimo dużego jakie dają inkubatory nie prowadzą one biznesu za inkubowanych. To oznacza, że nie poręczają ani nie udzielają pożyczek i kredytów oraz nie chronią przed konkurencją. Ich celem jest pomoc w wystartowaniu firmy, a nie działanie za nią.

Leave a Response